GMC Radiator
Topkick/Kodiak
Crossflow Radiator
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
Crossflow Radiator
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 20525, 20772, 231811, 3096047, 437334S, 52452178, 52456571, 52462149, 52465094, 5800-05ST, 580005ST, 5805, FLX000808, GMC05, HDC010295, REA42-10026, REA4210026, S5805, SRM1235 |
| Height | 35.87" |
| Width | 25.50" |
| Depth | 1.37" |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
Crossflow Radiator