GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
Crossflow Radiator
“
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
Crossflow Radiator
“
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 20815, 239338, 437346S, 52469621, 5800-04ST, 580004ST, 89018628, FLX000817, GMC06, GMC20, SRM1811, SRM1811-OR |
| Height | 35.25" |
| Width | 25.50" |
| Depth | 1.31" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Kenworth
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
Crossflow Radiator
“