GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
crossflow radiator
“
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
crossflow radiator
“
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 20771, 20772, 231811, 437348S, 52456566, 52457549, 52461249, 52465437, 5800-06ST, 580006ST, 5806, FLX000815, GMC04, REA42-10027, REA4210027, S5806, SRM1811 |
| Height | 35.25" |
| Width | 25.50" |
| Depth | 1.37" |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Topkick/Kodiak
18.00 c.l. – 6 plate oil cooler in right tank
crossflow radiator
“