Allis Chalmers Radiator
Fits WC, WD, WD45 Gas/LP, WF, W226 Gas Power Unit
Allis Chalmers Radiator
Fits WC, WD, WD45 Gas/LP, WF, W226 Gas Power Unit
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219550, 437886, 70228585, 70228587, ACS114, R0423 |
| Height | 18.25" |
| Width | 17.87" |
| Depth | 1.62" |
| Inlet | 3.12" |
| Outlet | 3.12" 1.50" Top Center 1.50" Bottom Center |
| Make | Allis Chalmers |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Allis Chalmers Radiator
Fits WC, WD, WD45 Gas/LP, WF, W226 Gas Power Unit