Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models
Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219551, 437887, 70214337, 70233232, 70233290, ACS128, R0426 |
| Height | 14.37" |
| Width | 14.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.25" Top Center 1.25" Bottom Center |
| Make | Allis Chalmers |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models