1995-1999 Ford F600,F700 & F800
With Framework
1995-1999 Ford F600,F700 & F800
With Framework
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1999 |
| Product-oem | 239493, 437164, 5700-02BT, 570002BT, 5702, F5HT8005JA, F5HZ8005AA, F5HZ8005FG, F5HZ8005JA, F6HT8005AA, F6HZ8005AA, F7HT8005JA, F7HZ8005JA, FLX000132, FOR82, HDC010804, S5702F, SRK7164 |
| Height | 26.87" |
| Width | 28.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1995-1999 Ford F600,F700 & F800
With Framework