2003-2010 Freightliner M2 106
2004-2007 Sterling A-L Line 7000-8500 Y Model
2003-2010 Freightliner M2 106
2004-2007 Sterling A-L Line 7000-8500 Y Model
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 01-31242-001, 0131242001, 2310304, 74584, 79668, 79669, B6569, B6570, BHT74584, BHT79668, BHT79669, BHTB6569, BHTD3043, BHTD6569, BHTM7039001, D3043, D6569, FRDAC-5Y, FRDAC5Y, FRT-18135, FRT18135, M7039001, SRMFR5Y |
| Height | 36.75" |
| Width | 21.75" |
| Depth | 2.25" |
| Inlet | 4.50" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Freightliner |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2003-2010 Freightliner M2 106
2004-2007 Sterling A-L Line 7000-8500 Y Model