Freightliner Radiator
Freightliner Business Class
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
Freightliner Radiator
Freightliner Business Class
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
| Model | M2 Business Class |
|---|---|
| Year-from | 2004 |
| Year-to | 2008 |
| Product-oem | 8000-31, 8000-31ST, 800031, 800031ST, 8031, 91653, 91661, 91662, B6719, B9316, B9384, BHT91653, BHT91661, BHT91662, BHTB6719, BHTB9316, BHTB9384, BHTD9444, BHTE1688, D9444, E1688, FRE42, HDC010147, S8031 |
| Height | 29.62" |
| Width | 25.12" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
Freightliner Business Class
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“