John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 280468 |
| Height | 19.75" |
| Width | 20.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
D & R Model
1.62 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“