1993-1997 International 9300 , 9600 Series
*MUST VERIFY POSITION OF DRIVERS SIDE CONNECTION*
1993-1997 International 9300 , 9600 Series
*MUST VERIFY POSITION OF DRIVERS SIDE CONNECTION*
| Model | 009, 300, 96 |
|---|---|
| Year-from | 1993 |
| Year-to | 1997 |
| Product-oem | 11074, 11084, 1654341C91, 1673950C91, 2028572C91, 2500035C1, IR11074, IR11084 |
| Height | 29.50" |
| Width | 22.75" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 2.5 |
| Outlet | 2.5 |
| Make | International, International Harvester |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1993-1997 International 9300 , 9600 Series
*MUST VERIFY POSITION OF DRIVERS SIDE CONNECTION*