2008-2009 International WorkStar 7000 Series
2011 International Series 7600
Tank Set BT2642T
2008-2009 International WorkStar 7000 Series
2011 International Series 7600
Tank Set BT2642T
| Model | Workstar |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2009 |
| Product-oem | 1S1801330000, 1S180152, 1S180204, 2592329C91, 2592329C92, 2592330C91, 2592331C91, 3S0113980000, 640025, 640025ST |
| Height | 46" |
| Width | 32.625" |
| Depth | 1.97" |
| Inlet | 3.15" |
| Outlet | 3.15" 2.50 Upper Left 2.50 Lower Right |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2009 International WorkStar 7000 Series
2011 International Series 7600
Tank Set BT2642T