John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models
John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219771, AL56372, CR9771, KTAG0041, R4972 |
| Height | 20.62" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits a 2250, 2355, 2450, and 2555 Models