1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*
1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*
| Model | CL Model, MH Model, RW Model |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1995 |
| Product-oem | 1030105, 1030146, 1030151, 1030160, 1030173, 1030273, 1115B, 204SX273, 222074, 25152457, 3MD39402M, 3MD514M, 3MD534AM, 3MD534M, 3MD535AM, 3MD536M, 3MD537M, 3MD543AM, 3MD544M, 3MD634M, 441159, 441160, 817141, 817166, ABPN09BH14E, BTC-1115B, BTC1115B, C-MK14E, CAC115B, CBMK14E, CMK14E, MAC17317, MADAC-14E, MADAC14E, X-MK14E |
| Height | 28.25" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 3.75" Flange |
| Outlet | 3.75" Flange |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*