1995-2001 Western Star 5900 WA-WB Models
1995-2001 Western Star 6900 WC Model
1995-2004 Western Star 4900 WA-WB Models
1995-2001 Western Star 5900 WA-WB Models
1995-2001 Western Star 6900 WC Model
1995-2004 Western Star 4900 WA-WB Models
| Model | 4900 Series |
|---|---|
| Year-from | 1997 |
| Year-to | 2008 |
| Product-oem | 1A14563, 1S0158540000, 20001-3479, 20001-3480, 200013479, 200013480, 20002-4425, 200024425, 238600, 8000-84, 8000-84BT, 800084, 800084BT |
| Height | 34.00" |
| Width | 35.00" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | Flanged |
| Make | Western Star |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1995-2001 Western Star 5900 WA-WB Models
1995-2001 Western Star 6900 WC Model
1995-2004 Western Star 4900 WA-WB Models