GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 20751, 231836, 437584P, 52457675, 7584, GMC14, S7584, SRK1836 |
| Height | 31.43" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only