Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models
Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219551, 437887, 70214337, 70233232, 70233290, ACS128, R0426 |
| Height | 14.37" |
| Width | 14.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.25" Top Center 1.25" Bottom Center |
| Make | Allis Chalmers |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Allis Chalmers Radiator
Fits B, C, CA, D10, D12, 1B, 60H, B125 Models