Ford/New Holland Radiator
Fits 2N, 8N, & 9N Models
Ford/New Holland Radiator
Fits 2N, 8N, & 9N Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219555, 437821, 86551430, 8N8005, FDS037, KTAG0070, R0233 |
| Height | 17.00" |
| Width | 15.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Center |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 2N, 8N, & 9N Models