Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift
Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219556, 437820, C5NN8005AB, FDS038, KTAG0071, NCA8005C, R0444 |
| Height | 17.50" |
| Width | 15.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.25 Top Right 1.50" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
NAA, NAB, Jubilee, 500, 501, 541, 600, 700, 800, 900, 1469, 2000-4000 Models EXC HD IND & Forklift