Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*
Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219534, 437846, D8NN8005KB, E0NN8005GA15M, E0NN8005GB15M, E0NN8005GC15M, E0NN8005HA15M, E0NN8005KA15M, E0NN8005LA15M, E0NN8005MA15M, E0NN8005MB15M, E0NN8005MD15M, E7NN8005BA, E7NN8005BB15M, KTAG0109, R2759 |
| Height | 17.75" |
| Width | 18.00" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right |
| Make | New Holland |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford/New Holland Radiator
Fits 6810, 7610, 7810 Models
*Oil Cooler on Engine Side*