John Deere Radiator
Fits the 4000, 4020 Models
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219520, 437826, AR40832, AR46434, AR49454, R2190 |
| Height | 24.37" |
| Width | 19.50" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 2.00" Top Center 2.00 Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- John Deere
- N/A
- 24.37"
- 19.50"
- 2.62"
- 4.00"
- 4.00" 2.00" Top Center 2.00 Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
CORE DIMENSIONS
- 21.00"
- 2.75"
- 2.00" Top Left
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
New Holland
- New Holland
- N/A
Ford/New Holland Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.12"
- 2.62"
- 4.00"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 420 Model
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left 1.50" Top Center 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
CORE DIMENSIONS
- 13.75"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
CORE DIMENSIONS
- 27.75"
- 3.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Backhoe Radiator
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 1.87"
- 2.25" Top Left
- 2.25" Bottom Right




Product Comment
John Deere Radiator
Fits the 4000, 4020 Models