1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 26.87" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler