2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****
2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****
| Model | CX Model |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2006 |
| Product-oem | 239252, 2400382, 2MF519BM, 3MF515, 3MF5541, 3MF5541AM, 3MF5541M, 437394S, 44091, 7300-11, 7300-11ST, 730011, 7311, BT-7257, BT7257, D0090, D0094, FLX000421, HDC010205, MAC11, S7311, SRM2653CK |
| Height | 31.62" |
| Width | 29.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2005 Mack CX Vision
**** Customer has to reuse OE AC mounting brackets****