1995-1999 Ford F600, F700 & F800
2000-2003 Ford F650 & F750
1995-1999 Ford F600, F700 & F800
2000-2003 Ford F650 & F750
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1999 |
| Product-oem | 0437197S, 11C-8814ST, 11C8814ST, 1AH00009S, 1AH00030S, 1SA00100R, 239463, 2400192, 3Z8005CA, 437197, 437197S, 9000-11, 9000-11BT, 900011, 900011BT, 9011, F5HT-8005D, F5HT-8009ED, F5HT8005D, F5HT8009AC, F5HT8009AD, F5HT8009ED, F5HZ-8005D, F5HZ-8009AC, F5HZ-8009CC, F5HZ-8009CD, F5HZ-8009EC, F5HZ-8009HT, F5HZ8005D, F5HZ8009AC, F5HZ8009CC, F5HZ8009CD, F5HZ8009EC, F5HZ8009HT, F6HZ-8009BBA, F6HZ8009BBA, F7HZ-8009BBA, F7HZ8009AVA, F7HZ8009AZA, F7HZ8009BBA, F81A8009EC, FLX000135, FOR11, HDC010110, S9011, S9011PA, SRK7197, X9011, XC3Z8005CA |
| Height | 28.18" |
| Width | 27.68" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1995-1999 Ford F600, F700 & F800
2000-2003 Ford F650 & F750