1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1999 |
| Product-oem | 239344, 437135, 5610, FOR70, HDC010308, S5610 |
| Height | 26.87" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler