Freightliner Radiator
2000 – 2002 Freightliner Condor
5.00 x 5.00″ CRANK BOX
“””
Freightliner Radiator
2000 – 2002 Freightliner Condor
5.00 x 5.00″ CRANK BOX
“””
| Model | Condor |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2002 |
| Product-oem | 239282, 437257S, 70969, 70978, 8000-25, 800025, 800025st, 8025, A05-19219-003, A05-19220-001, A0519219003, A0519220001, BHT70969, BHT70978, FLX000249, FRE25, HDC010153, S8025, SRK7116-SPLCB |
| Height | 41.00" |
| Width | 27.50" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
2000 – 2002 Freightliner Condor
5.00 x 5.00″ CRANK BOX
“””