International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)
International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1536373C1, 219538, 437857, R2751 |
| Height | 18.25" |
| Width | 18.00" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.50" Bottom Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)