Massey Ferguson Radiator
Fits the 20C, 230, 245 Gas & Diesel, All Late Models
Massey Ferguson Radiator
Fits the 20C, 230, 245 Gas & Diesel, All Late Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219547, 437872, 579004M91, R2795 |
| Height | 18.50" |
| Width | 15.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Center |
| Outlet | 1.50" Bottom Left |
| Make | Massey Ferguson |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Massey Ferguson Radiator
Fits the 20C, 230, 245 Gas & Diesel, All Late Models