GMC Radiator
Topkick/Kodiak 2000 – 2004
7.00 c.l. – 6 plate oil cooler in left tank
18.00″ trans oil cooler in right tank 5.50″”
3/4″” connection heater return tube
“””
GMC Radiator
Topkick/Kodiak 2000 – 2004
7.00 c.l. – 6 plate oil cooler in left tank
18.00″ trans oil cooler in right tank 5.50″”
3/4″” connection heater return tube
“””
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 20528, 239322, 2717B, 3096049, 3096058, 437584P, 52457248, 52469619, 5800-03ST, 580003ST, 5803, FLX000807, GMC03, HDC010294, S5803, SRM1234 |
| Height | 31.37" |
| Width | 25.50" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Topkick/Kodiak 2000 – 2004
7.00 c.l. – 6 plate oil cooler in left tank
18.00″ trans oil cooler in right tank 5.50″”
3/4″” connection heater return tube
“””