GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“
| Model | C5500, C60, C6000, C70, C7000 |
|---|---|
| Year-from | 1990 |
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 0437189P, 231232, 2400046, 437189P, 89018626 |
| Height | 27.50" |
| Width | 25.37" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“